top of page

אמרו עלינו

ציפי נגל אדלשטיין

ציפי נגל אדלשטיין

מנכל"ית העמותה לילדים בסיכון

העמותה לילדים בסיכון היא ארגון ארצי, הכולל יחידות ארגוניות רבות, כ-2500 עובדים, הפועל באופן מתמיד לשיפור ההתנהלות, המקצועיות על מנת להשיג את מטרותיה בצורה הטובה ביותר. כמובן תוך שמירה על ערכים של אנושיות, שמירה על המשאב האנושי ודאגה מתמדת לקידומו ולפיתוחו האישי. לכן, חיפשנו דמות שתוכל לחבר, לייעץ, ליצור אינטגרציה בין מטה ושטח, שתוכל לסייע בגיבוש זהות מקצועית וניהולית ובכלים ניהוליים לצוות ניהולי בכיר- נשות מקצוע בכירות מאוד, המנהלות עשרות עד מאות עובדים. דמות כזו – צריכה לגלם בתוכה תכונות רבות ואף נדירות ובהן – חדות, מקצועיות, אנושיות, הבנה עמוקה של דינמיקה אישית, יכולת אינטגרציה, תבונה רבה ידע רב בתחום הטיפול ויכולת רטורית גבוהה מאוד.  עידית והצוות שלה הן כל אלה ואף יותר. במהלך העבודה בחודשים האחרונים בעמותה ליוו היועצות, הן יחידות ארגוניות ומנהלות באופן נפרד, הן פורומים של מנהלות לצורך פיתוח וקידום מצויינות ניהולית, הן לצורך הידוק הממשקים במטה שטח, והן בעבודת גישור עם גופים חיצוניים. כל זאת הן באופן פרונטלי, והן באופן מקוון , לרבות סדנאות ממושכות שהועברו באופן ממוקד, מרתק, מקצועי, חכם, בהכנה מראש ויכולת תגובה שנונה ומותאמת ובעיקר – תמיד בחשיבה תוצאתית, ממוקדת מטרה, ולמקסום התועלת הארגונית! זכיתי להכיר את עדית לפני שנים רבות, וזכינו לשתפה בהליכים הארגוניים מובילים, ולהיווכח שוב בהובלתה המצוינת, בתבונה וברגישות, תוך ראיה מערכתית מעולה ולקיחת מכלול השיקולים אפשריים בחשבון תוך כדי עבודתה.

ד"ר הלה הדס

ד"ר הלה הדס

מנכ"לית אנוש העמותה הישראלית לבריאות הנפש

אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש הוא ארגון גדול וותיק המאופיין ברוח יזמית ועם המון גמישות. התכונות האלה מחייבות אותנו לחשוב כל הזמן ולעיתים קרובות גם לבצע שינויים במבנה הארגוני, בהגדרות תפקיד ובתהליכי עבודה. גישת העבודה האג'ילית שלנו מובילה למוביליות בין תפקידים, להזדמנויות, לאתגרים ולתפקידים חדשים - אז הצורך תמיד קיים. ובאופן ספציפי עמדנו בנקודת זמן להטמעת מבנה ארגוני חדש שכלל מינוי של בעלי תפקידים בכירים שהתקדמו בקפיצת מדרגה מקצועית מתוך קבוצת עמיתים לניהול מי שהיו עמיתיהם עד אז. זו היתה נקודת צומת אישית וארגונית שחיוני היה ללוות אותה בענייניות וברגישות להבטיח את הצלחת המהלך - השתלבות מיטבית של בעלי התפקידים תוך צמיחה הארגונית והמקצועית. אנו מקבלים ערך במגוון דרכים, העבודה עם שדה מאפשר נקודת מבט חיצונית, מקצועית ועניינית. הידע והנסיון של הצוות מאפשרים לנו לצמוח מתוך חשיבה מערכתית צלולה, ביקורתית ובונה. ​בשנתיים האחרונות עידית מלווה באופן אישי את כל הסמנכ"לים, חברי ההנהלה הבכירה. התוצאות של העבודה שלה איתם משמעותיות עם פריצות דרך קטנות וגדולות שמובילות אותנו לנהל טוב יותר. בנוסף פיתחנו ביחד עם עדית את חץ - תכנית פיתוח למנהלי השטח של אנוש שנמצאת בעיצומה ומקבלת פידבקים נהדרים.

אורן בן יוסף מנכל הספארי

אורן בן יוסף

מנכ"ל הספארי

כאשר התמניתי למנכ"ל הספארי הגעתי לארגון ותיק מאוד, שהתברך בצוות עובדים מסור וחדור אידאולוגיה. אחד הדברים הבולטים בארגון, לצד האהבה הרבה של העובדים למקום והרצון לשמר את האופי הייחודי שלו, היה הכמיהה לשינוי מיטיב, לפיתוח הספארי, ובעיקר להתוויית הדרך קדימה. חיפשתי את האדם הנכון להוביל איתי את התהליך לבניית תכנית אסטרטגית לספארי, תהליך שהתוצר שלו לא יהיה רק 'חוברת', אלא תהליך שייבנה באופן שונה, שיתופי, ישלב עבודת צוות ובעלי עניין, ויכנס לתוכו קולות רבים ומגוונים, מתוך הארגון ומחוצה לו.   עדית נבחרה ללוות את התהליך האסטרטגי של הספארי, היטיבה לראות לעומקו של הארגון ולהבין אותו על ניגודיו, רגישויותיו ואתגריו הרבים, עדית היתה (ועודנה) מחוייבת לתהליך בכל שלביו, והביאה ביחד איתנו (על אף תקופות הקורונה אשר כולנו נקלענו אליה בשנה הזו) להשגת תוצר מרשים, שנבנה בעבודה ארגונית משותפת ואשר זכה לשבחים מצד הדירקטוריון ובעלי עניין מחוץ לארגון. לעדית יכולת ייחודית לנהל את התהליך ו'להחזיק' תמונת מאקרו מקיפה, תוך הקפדה על העמידה בזמנים, שאותם פרסמנו בתחילת התהליך לעובדים ולדירקטוריון. מאידך, נדרשה לעיתים התגמשות במקומות שבהם עלה הצורך בזמן נוסף, כדי לתת לשינויים ולרעיונות לחלחל ולשקוע, ועדית אפשרה לתהליך להתפתח תוך הקשבה גם לצורך הזה.   למעשה, אופיו השיתופי של התהליך, תוך עדכון העובדים ובעלי העניין החיצוניים בתוצרי השלבים השונים, אפשר את הטמעתו באופן הדרגתי, תוך כדי ההתקדמות בו. עדית מביאה לעבודה ידע וניסיון מקצועי המבוססים על היכרות עם ארגונים גדולים ומורכבים, לצד כישורי הנחייה גבוהים בכל סוגי הפורומים שהתכנסו במהלך העבודה. בנוסף לאלו יש לעדית גם ניסיון מעשי בניהול בכיר, שהופך אותה לשותפה נמרצת וחריפה, אשר הוסיפה לי, כמנכ"ל, כלים רבים.

אורנית בן ישר

אורנית בן ישר

מנכ"לית מחשבה טובה

יצא לי להכיר את עדית דרך העשייה בשיתופים, ובעקבות פוסט בפייסבוק קבענו לקפה. יש משהו בפגישות שבין הזמן שקובעים לעד שנפגשים עובר "זמן יומן", זה מגיע בול בזמן - וכך היה עם עדית. הייתי ממש ממש בתחילתו של מהלך ארגוני ובקפה עם עדית זה פשוט עלה והיה לי ברור שאני רוצה לצאת איתה למסע. עם רגישות, מקצועיות והכירות מדהימה של הזירה החברתית עדית הפכה להיות חלק משמעותי במהלך.  עדית מחברת בין ניסיון ארוך שנים של עבודה עם מנכ"לים וארגונים חברתיים לבין ידע ותיאוריה ב- how to בארגונים. השילוב הזה יוצר תהליך סדור של חשיבה ארגונית, מסייע לזקק את התהליך ולהוציא ממנו את המירב. כמנכ"ל, הובלה של תהליכים אסטרטגיים בארגון דורשת רתימה של הצוות והוועד המנהל למהלך, גם פה באה לידי ביטוי המקצועיות של עדית. הבחירה שלה לפגוש כל אחד ואחת באופן אישי, להכיר לפני שצוללים למלאכה הוכיחה את עצמה! למי שלא מפחד משינויים, למי שרוצה לחשוב אחרת ולמי שרוצה לקחת את הארגון שלו לשלב הבא כדאי מאוד לעבוד עם עדית.

שלומי קסטרו

שלומי קסטרו

מנכ"ל מועצת ארגוני הילדים והנוער

חיפשתי יועצת ארגונית שמבינה בארגוני הגג על מנת לקדם תהליך לגיבוש כיווני פעולה אסטרטגיים. קיבלתי המלצה חמה ורציתי מישהי שתוכל לתת יחס אישי עם זמינות גבוהה. עברנו תהליך משותף יחד, שאתגר אותי לאורך כל הדרך ושמר בפוקוס על המטרות שהגדרנו. אני ממליץ על העבודה עם שדה למנהלים אשר לא מפחדים לשמוע את האמת, ומוכנים להשקיע את עצמם בתהליך.

image_edited.jpg

חביבה אייסלר

מנהלת קואליציית קרנות לקידום תעסוקה

בחברה החרדית

לפני כשנה וחצי התחלתי לנהל קואליציה של קרנות וארגונים הפועלים לקידום תעסוקת חרדים. היה מחקר מקדים, תפיסת עבודה של קולטקיב אימפקט, רצון טוב והרבה סקפטיות לגבי היתכנות. את תקציב הפעילות המוגבל החלטתי להשקיע בליווי של יועצת ארגונית. לאחר פגישות עם יועצים רבים הגעתי לעידית. ואז הכל התחיל להתבהר. היה קליק מיידי והבנתי כי מצאתי את איש המקצוע הנכון. הידע הרב, הניסיון והנעימות סייע לי להבנות מסגרות ארגוניות, להגדיר אסטרטגיה, להבין ולבצע מהלכים מורכבים מחד וסיוע פרקטי בהתנהלות השוטפת כמו: שגרות עבודה, סדר יום לפורומים והגדרות תפקיד. הודות לסיוע ולייעוץ של עדית וצוות היועצות שלה, הקואליציה היום מהווה כתובת מרכזית לארגונים, נציגי ממשלה, מעסיקים, מכוני מחקר וקרנות פילנטרופיות המחויבות לקידום תעסוקת חרדים.

תמי חלמיש אייזנמן_edited.jpg

 תמי חלמיש אייזנמן

מנכ"לית, אלומה

שדה מלווים אותנו במספר תהליכי פיתוח ארגוני בינהם פיתוח הנהלה ופיתוח מנהלים בדרג ביניים הלווי של עידית איפשר לי כמנהלת להרגיש בטוחה בתהליכי פיתוח הנהלה. עידית מזהה במהירות, במקצועיות ובאחריות את זירת הפעולה והשינוי הנדרש ומלווה באופן ישיר וישר את המשתתפים בתהליכי הברור והבניה של מרחב העבודה המשותף. עדית מאפשרת להביא לחדר/לעבודה את האינטרסים, החששות והתקוות של כל המשתתפים. טובת הארגון לנגד עינה והיא 'שומרה עלי' ועל כל אחד מהמשתתפים מבלי 'לעשות הנחות'. אלומה נהנה מההנחייה המקצועית של חן קדם בתהליך פיתוח מיומנויות ניהול בקרב מנהלי הביניים בארגון. חן למדה את הארגון ואת העשיה היום יומית של המנהלים, התכנית נבנתה באופן אישי ומותאם- tailor made ברמת הגימור הגבוהה ביותר האפשרית. הדוגמאות, הפרקטקיות והתרגול היו מותאמים לאתגריים היחודיים של המנהלים באלומה. מקצועיות זו בנתה אמון מיטבי עם המשתתפים ואיפשרה לתהליכי הלמידה, הבניה וההטמעה כר פורה להתפתחות.

ענבר הורביץ

ענבר הורביץ

סמנכ"לית שיתופים

השילוב אצל עדית של חדות מחשבה ועומק הוא יוצא דופן, וכאשר האתגר שמונח על שולחן העבודה הוא פיצוח של תהליך מורכב בתנאי אי וודאות והתהוות מתמדת, יכולות אלה הן נכסים בעלי ערך עצום. עדית מביאה חשיבה מערכתית ויצירתיות לשרטוט תהליכים ומבנים ולפירוק וניתוח תכנים. עדית מגיעה לעבודה המשותפת כשותפה אמיתית לחשיבה ולפיתוח ועושה זאת עם אמפטיה ורגישות. מבחינתי לעבוד עם עדית זה לצאת למסע משותף עם המון חדוות עשייה ותעוזה "לפרק ולהרכיב" אין ספור פעמים, מתוך ידיעה שנצליח לפצח ולייצר הרבה מאוד מידע וידע תוך כדי התהליך שישמש אותנו הלאה. עדית אפקטיבית בעבודתה ומכוונת תוצאות ותוצרים. ממליצה בחום ומכל הלב.

יאנה קריספל SupPlant.jpeg

יאנה קריספיל

מנהלת משאבי אנוש, SupPlant

סופלנט היא חברת אג-טק בינלאומית, הממוקמת בעפולה ופיתחה טכנולוגיה מבוססת על סט חיישנים המנטרים את הצמח ואת הקרקע. בעזרת האלגוריתם שלה מתבצע תכלול של המידע עם נתוני מזג אוויר נוכחיים ותחזית צפויה. התוצאה מייצרת פקודות השקיה מדויקות ופשוטות לחקלאים. בנוסף, המערכת מאפשרת לחקלאים להתכונן ולהתמודד עם פגעי אקלים, לשפר מדדי איכות כמו רמות סוכר בפרי וללמוד את תגובת הצמח לשינויים בסביבה. אנחנו פעילים מ2016 וכסטארט אפ אנחנו רגילים לרוץ מהר, בן אדם אחד מתפקד בכמה כובעים, בנקודה שהגענו לשדה לפיתוח ארגונים טובים וספציפית לחן קדם, היועצת שליוותה היינו סטרט אפ לקראת התבגרות והיה צורך בהתמקצעות, אנשים התחילו לנהל אנשים והחלה ההבנה שניהול זה מקצוע והצוות הניהולי זקוק לכלים כדי להגשים את החזון של הארגון. יצאנו עם חן לדרך ולמעשה יצרנו דרג ניהולי שלא היה קיים קודם לכן, דרג ביניים, זה הדרג שמנהל את היום יום ומניע את העגלה קדימה. יחד עם חן עשינו מיפוי והבנו מה הצרכים הניהוליים ומה נקודות הכאב, חן יצרה עבורינו תוכנית "טיילור מייד" יצירתית ולאורך חצי שנה באמצעות מפגשים פרונטליים ומקוונים עסקנו בתפיסת תפקיד, ניהול והנעה של עובדים, פיתוח עובדים, עבודת ממשקים וכו. חייבת לציין שהדבר הכי חשוב שחן יצרה בנועם ובמקצועיות שלה הוא אמון, במשולש החשוב שבין המנהלים, ביני ובינהם- עד כדי כך שהפקדתי בידיה את הפרויקט כשיצאתי לחופשת לידה ואף המשכנו את הפרוייקט מעבר למה שתכננו. בנוסף, נעזרתי בחן בבניית תהליך של שיפור ביצועים בחברה וגם בנושא של הערכת ביצועים. תהליכים שמאוד קידמו את הארגון ואת המנהלים שלנו.

נעמי שרון

נעמי שרון

מנהלת מערך נושמים לרווחה, מרכז עוצמה

עדית מלווה אותי מיום הכניסה שלי לתפקיד ניהול בכיר. מאחר ולא עבדתי בעבר עם יועצים ארגוניים שהייתי מרוצה מהם, באתי עם ציפיות וחששות, ועם תקווה שהייעוץ יתמקם לי נכון בשוטף הניהולי שלי. עדית מלווה אותי בייעוץ אישי וגם בחשיבה ארגונית אסטרטגית על תחום הפעילות שעליו אני אמונה. הנקודות המרכזיות שחשובות לי ושבאות לידי ביטוי בקשר עם עדית הן: 1. זמינות – עדית זמינה לי לחשיבה ושיח אד הוק ולא רק לשיחות או פגישות מוסדרות וקבועות מראש. 2. גמישות – עדית "זרמה" איתי לייעוץ וחשיבה על בקשות ובעיות נוספות שאינן חלק מהגדרת מסגרת התהליך, כולל ירידה "למטה" לסוגיות שטח, ועליה "למעלה" לסוגיות ארגוניות רחבות. 3. חדות אבחנה - עדית גם זוכרת את כל השטויות שאני אומרת😊ובעיקר יודעת לתת פרספקטיבה ולחבר דברים ממעוף הציפור. חשובה לי אבחנה אינטליגנטית ומאורגנת על הסוגיות הניהוליות שאני מעלה, ועדית עוזרת לי להסתכל על הדברים מזווית נוספת.

דפנה דור - קו לאב

דפנה דור

מנהלת קו-לאב 

את עדית הכרתי עוד בתחילת דרכה בשיתופים, ומאז נפגשנו לא מעט במרחבי העשייה החברתית. תמיד חכמה, מקצועית ומדויקת עם יכולת לא מובנת מאליה ליצור אמון בין האנשים בחדר. כשחיפשנו בקו. לאב מנחה חדשה עדית היתה הבחירה הראשונה שלי. שילוב יכולות ההנחיה, היעוץ הארגוני, ההכרות המעמיקה עם העולם החברתי, הראייה המערכתית, היושרה המקצועית והרגישות הרבה הם נכס לתכנית ולארגון. בהובלתה פיתחנו תכנית סדורה, הרואה ממקרו ועד מיקרו, מתוכננת לפרטים אך גם גמישה ויצירתית להתאמה לתרחישי עבוה שונים בתקופה זו של אי ודאות. העבודה איתה יותר מכל משרת ביטחון. עדית לומדת, מחדשת, רואה רחב, מביאה המון מעצמה, ועם זאת משתפת את הצוות, מזקקת רעיונות ונמצאת בתנועה ששומרת על היסודות ועל המטרות, יחד עם יכולת ונכונות לשינויים והתאמות. אני ממליצה מאד על עדית כיועצת, כמנחה וכשותפה לדרך לכל מי שמוכן לאתגר את עצמו באמת, לצאת מאזורי הנוחות, לעבוד קשה איתה ולבד, לא להשאיר פינות...

שיר נוסצקי

שיר נוסצקי

מנהלת האופק, מהלך שותפות פוליטית יהודית ערבית

אני חייבת להודות שהמילים "תהליך", "יעוץ ארגוני", "ליווי אסטרטגי" ויתר חברותיהן הפופולאריות מעוררות בי ישר סקפטיות. אני אדם של תכלס, ויש לי הרגשה שהתחום החמקמק הזה ששוטף בשנים האחרונות את המגזר העסקי והמלכ"רי כאחד, הוא הרבה פעמים אוויר חם. ובתחום שלנו, עשייה חברתית ופוליטית, שמשאבי הזמן, הכסף וכוח האדם כל כך מוגבלים בו, אוויר חם זה לא פחות מאוויר רעיל. ולכן, עבורי לציין את "התהליך", "הליווי" ו"היעוץ" של עדית שדה כבעל תועלת עצומה לארגון שאני מובילה, זה לא מובן מאליו. הגענו לעדית למטרה ממוקדת ומהירה – ניסוח הבסיס לתכנית האסטרטגית של המהלך שלנו: קידום לגיטימציה פוליטית לאזרחים הערבים (שכמובן היה מנוסח באופן הרבה פחות מדויק לפני שהגענו אליה 😊). במהלך מספר פגישות זום אינטנסיביות שהתפרשו על כמה שבועות היא הצליחה לפזר את הערפל שהיה סביב החזון שלנו, ולעזור לנו להבין מה אנחנו צריכים ורוצים לעשות. כמנהלת הסדר הזה מאפשר לי לרתום בקלות יתר אנשי צוות, שותפים ופילנתרופיה למהלך שלי, ואולי חשוב מכך – מסייע לי לקום בבוקר ולדעת מה אני הולכת לעשות. ​לא מזמן נתקלתי בשירות חדש: מסדרת ארונות. כן, מסתבר שיש דבר כזה. מישהי שמגיעה אליך הביתה, עוברת על הארונות שלך, זורקת מה שאין לו שימוש, מזהה מה דווקא כדאי להחזיר לחיים, מארגנת את מיקום הדברים בצורה שתהיה נגישה, ומקפלת הכל לארון מסודר ויעיל. וזה בדיוק מה שעדית שדה עושה לראש הארגוני. אם עדית היתה עורכת את הטקסט הזה היא בטח היתה אומרת לי: "שיר, בואי ננסה לזקק את הכל למסר קצר ופשוט", אז בקיצור: מומלץ בחום.

Zvika_Goldberg.jpg

צביקה גולדברג

מנכ"ל, פעמונים

"פעמונים" הוא ארגון חברתי מיומן ומנוסה, הבוחן מעת לעת את דרכי פעולתו. כשמדובר בתהליכי חשיבה ותכנון משמעותיים, אנחנו מכירים בערך הרב של ייעוץ ארגוני שיש בו נקודת מבט חיצונית, המלווה אותנו בתבונה, במקצועיות ומתוך כבוד עמוק לתרבות הארגונית ול"שפה" הפנימית שלנו. תכונות נדירות אלה מאפיינות את עבודתה של עדית שדה עמנו, לצד מעלות נוספות. עדית מלווה אותנו במהלכים מורכבים שנטלנו על עצמנו, ובראשם תהליך פיתוח הנהלה. את הארגון מובילה הנהלה מקצועית שהרכבה חדש. החידוש מביא עמו ממשקי עבודה חדשים, הנחות עבודה חדשות, שגרות חדשות ותרבות קבלת החלטות חדשה. עדית זוכה להערכתם ולאמונם של כלל חברות וחברי ההנהלה, באופן המעורר השתאות. דמויות שונות מאוד, המייצגות התמחויות שונות מאוד, כמקובל בהנהלה, נותנות אמון ונרתמות לתהליכים שמובילה עדית. עדית היא בעלת יכולת נדירה להבין היטב ולעומק התרחשויות ארגוניות מורכבות, ולסייע בחוכמה וברגישות בעיצוב דרכי הפעולה הרצויות. לכן, לצד תהליך פיתוח ההנהלה, אני שמח להיעזר בעדית גם בהתמודדות עם אתגרים ארגוניים אחרים. באופן אישי זכיתי להכיר את עדית כבר לפני שנים רבות, כששימשה כמנחה של קבוצת מנכ"לים עמיתים בתוכנית ייחודית ב"שיתופים". במהלך השנים שחלפו מאז נועצתי בעדית מעת לעת, ועתה ב"פעמונים" נוצרה שוב ההזדמנות לעבודה קרובה ומשמעותית. אני שמח מאוד על הזכות לעבוד עם עדית וממליץ בחום לכל ארגון חברתי ולכל מנכ"ל חברתי להיעזר בשירותיה המקצועיים הטובים.

גילי תמונה.jpg

גילי קליין

סמנכ"לית משאבי אנוש, ארגון לתת 

כחברה בקהילת מנהלות מש"א במגזר החברתי נחשפתי לעדית שדה וחן קדם מ"שדה לפיתוח ארגונים טובים", מנחות הפורום, והתרשמתי מהן עמוקות. היה לי ברור שאני רוצה אותן כיועצות בארגון בו אני עובדת! חיזרתי אחריהן תקופה J ויצאנו לדרך לפני מספר חודשים – תכנית פיתוח מנהלים בהנחיית חן. התכנית הסתיימה לפני כשבועיים והיתה מוצלחת מאד. יותר מהכל בלטו לי המקצועיות וההשקעה שחן מביאה איתה – הכל מובנה, נעשה לאחר חשיבה רבה, פגישות הכנה, היכרות עם הארגון, מתווה מאד מאורגן של מפגשי המנהלים עצמם אבל גם של הזמן שלפני ואחרי כל מפגש, גמישות והתאמות לארגון ורצון אמיתי להפיק את המקסימום. חן הגיעה למפגשים נטולת אגו, עם אזניים כרויות והקשבה לניואנסים, יצרה אווירת אמון ופתיחות מלאים כמו גם שמירה על מערכתיות ולויאליות לארגון. הפידבקים היו מצוינים.

רוחמה גבל רדמן (צלם נעם פיינר).jpg

רוחמה גבל רודמן

מנכ״לית, יסודות

כשנכנסתי לתפקידי כמנכ"לית עמותת יסודות, היה לי ברור שעליי למצוא גורם מקצועי שיהיה מקום היוועצות וחשיבה ניהולית. מקומו של מנהל הוא מקום בודד, פעמים רבות, והצורך בשיח שרואה מנקודת מבט ניהולית מחד אך רחבת היקף ופרספקטיבות מאידך, הוא צורך חשוב על מנת להצליח להוביל ואף לטייב את הארגון. לשמחתי מצאתי את עידית שדה וחן קדם הנהדרות שהסכימו ללוות אותי. יחד ניתחנו את מפת הארגון ואתגרים, יחד חשבנו על הצעדים הבאים. זו היתה ברכה גדולה עבורי וגם מקום התמקצעות אמיתי. הזדמנות לומר תודה גדולה על הליווי, ההערכה והחברות שהתפתחה, וההישגים שסייעתן לי להוביל את עמותת יסודות אליהם.

גלית בן מאיר_edited.jpg

גלית בן מאיר

סמנכ"לית משאבי אנוש, אלומה

בשנתיים האחרונות עברנו שינויים רבים באלומה, חילופי מנכ"לית, שינוי מבנה ארגוני והטמעתו בארגון, התאמת העבודה לקורונה וליום שאחרי הקורונה, הרחבת הפעילות, חילופי מנהלים ועוד. במעבר מארגון קטן לארגון גדול, יחד עם כל שאר השינויים, נדרשה ראייה אסטרטגית וניהולית רחבה, גמישות, יצירתיות והתאמת התהליכים הארגוניים לשינויים הרבים. עדית שמבינה ארגונים חברתיים ומורכבות, בדרכה הייחודית, הצליחה להקשיב, להכיל ולהוביל אותנו בצורה מקצועית וחכמה, על ידי שאילת שאלות חשובות ומדייקות, לפתרונות ולדרכי עבודה מתאימות. עדית מנחה בחסד, משתמשת במתודות מגוונות, מעודדת לחשיבה מעמיקה, לשיתוף פעולה ולכנות. היא יוצרת אמון, לא חוששת לשאול כדי להבין דברים לעומק, ומדייקת מטרות, תובנות, ומסקנות. את קורס פיתוח המנהלים באלומה "ממריאים" בנינו יחד עם חן באופן אישי ומותאם למנהלים שלנו באלומה. שלב התכנון, יחד עם בסיס הידע התיאורטי והמעשי, היה משמעותי ומעמיק ותרם רבות לבניית תכני הקורס, ולהרגשה של המשתתפים בו שהקורס נבנה במיוחד בשבילם. שילוב המתודות השונות: לימוד במליאה, תרגילים אישיים, חלוקה לקבוצות, זום ש"ב ועוד, תרמה לחווית הלמידה ולהצלחתה. הבסיס לקבוצה, תחושות האמון והשייכות אשר נבנו במהלך הקורס, ממשיכים גם היום. המנהלים נהנים מקבוצת העמיתים שעדיין ממשיכה לפעול באופן לא פורמלי כקבוצת שיתוף ולמידה באלומה. באופן אישי הצטרפתי לקבוצת מנהלות משאבי אנוש בארגונים חברתיים ששדה יזמו, הקבוצה כוללת מיטאפים תקופתיים בנושאים שונים הקשורים לאנשים בארגונים, לפיתוח ולמידה. זוהי הזדמנות לעצור, לפנות זמן ללמידה ולהתפתחות יחד עם קולגות מהתחום ומהמגזר החברתי. עדית וחן בוחרות נושאים חשובים ורלוונטיים, מלמדות אותם, מציגות נתונים ומאפשרות לנו ע"י דיון להביא את עצמינו, את הפרספקטיבה ואת הניסיון שלנו. בסופו של דבר אני יוצאת מכל מפגש עם מחשבות, תובנות וכלים פרקטיים להמשך העשייה.

Shelly_Karmona_edited.jpg

שלי קרמונה וסרמן

מנהלת משאבי אנוש, לקט ישראל

זה התחיל כשהיינו בעיצומו של שינוי ארגוני גדול במחלקת משאבי אנוש ואחרי שהכרתי את שדה לפיתוח ארגונים טובים במסגרת הצטרפותי לקהילת מנהלות מש"א בארגונים חברתיים, הבנתי שהן יוכלו לעזור לי להביא את הצוות שלי לחשיבה עמוקה על תפיסת תפקיד ה- HR בארגון באופן שייצר אימפקט ועבודה מותאמת לצרכי המחלקות השונות. הודות למקצועיות של חן, נערכו פגישות מקדימות, אבחון מדויק וחד ועוצב תהליך לצורך שלנו בדרך הזו הצלחנו במבנה החדש לייצר אימפקט חשוב ונכון לארגון במשפט אחד- סמכתי על חן בהובלת התהליך ומשם קרה הקסם!

מורן דימנט

מורן דימנט

סמנכ״לית תחום שיח ושיתופי פעולה, חיים וסביבה

את עדית הכרנו בפגישת היכרות שבה נשלחה חכה לאוויר ואיתה התקווה שהיא תיתפס והיא אכן נתפסה. הבנו אצלנו בארגון שיחד איתה נוכל לבנות מודל לשיח בינארגונים שיהיה אפקטיבי ומדויק. העבודה איתה הייתה מאוד מקצועית ונוחה. היא הקשיבה לצרכים שלנו והייתה גמישה מספיק להתאים עצמה לתהליך שהתחיל בתצורה מסוימת וקיבל שינויים במהלכו. עדית לא התפשרה על איכות העבודה על חשבון שינויים ולוחות זמנים אלא הביאה את התוצאה המיטבית ביותר לאור הנסיבות וידעה להפיק תוצרים מותאמים לכל הצדדים השותפים לתהליך בניית המודל. עדית מביאה איתה מכלול של כלים מקצועיים לעבודה מול מנהלים וארגונים ולבנות תהליכים ומה שנפלא בה זה שהיא יודעת לברור משלל הכלים את הכלי המתאים ביותר לאותו קהל יעד. נכס מצוין לכל המחפש לבנות תהליכים פנימיים או חיצוניים.

7496216_edited_edited_edited.jpg

עופרה דרורי

סמנכ"לית הדרכה, ידיד לחינוך

עמותת ידיד לחינוך פועלת זו השנה ה-12 לאור רציונל, והרגשנו כי בשל הזמן לעסוק בעיסוק ובהבניית החזון הארגוני, בליווי מקצועי של אדם בעל ראיה מערכתית, עם הבנה של עולם התוכן והמורכבות  של ארגוניים חברתיים. בחרנו בעדית שדה להובלת התהליך כולו החל מהתהליך המקדים שיחות עם אנשים המשמעותיים לתהליך, הכנת צוות ההדרכה, הובלת היום עצמו, וסגירת הנושא שוב בפורום מצומצם. התגובות מהיום ובעיקר מדמותה של עדית כמנחה קשובה, מדויקת, מתכללת ולעיתים מגשרת, הביאה לחווית הצלחה של כלל הנוגעים בדבר. זוהי הזדמנות לומר תודה גדולה על הדרך והתוצאה כאחד.

7496216_edited.jpg

לילך דושניק

מנהלת למידה דיגיטאלית, אשלים

שדה עזרו לנו לחשוב על פתרונות אידאלים, בתנאים הלא אידאליים שהיינו בהם. ולמרות התנאים המורכבים לא התפשרו על איכות, שיח עמוק ולהשיג באמת את המיטב מכל סיטואציה שנוצרה. אפשרתן לנו לחלום בגדול, כשאנחנו יודעות שיש יועצות מקצועיות וחריפות שבתוך החלומות הגדולים יפקסו אותנו, ידייקו אותנו ויזרמו איתנו גם אם זה לא הדברים הטריוויאליים שלקוחות בד"כ מבקשים. וכך הצלחנו ליצור מעבר לשעות הייעוץ, תוצרים מגוונים בנושא של שיתוף פעולה: סרטון וובינארים.

העמותה לילדים בסיכון
מועצת ארגוני הילדים
אלומה
שיתופים
חברה חרדית
אנוש
ספארי
SUPPLANT
יעדים לצפון
מחשבה טובה
קו-לאב
האופק
פעמונים
אלומה
לקט ישראל
חיים וסביבה
ידיד לחינוך
אשלים
יסודות
לתת
bottom of page